A hatékony hulladékkezelés komoly előnyöket jelent a gazdálkodása számára. Az eddig hulladéktárolásra használt területek felszabadulhatnak és újra a hasznos alapterületté válhatnak, folyhat rajtuk termelés vagy raktározás. Az eddigi költségek bevételre válthatók. Csökken a rágcsáló, ezáltal az egészségügyi veszély.
Azonosítsa be a keletkező hulladékait. Melyeket lehet újrahasznosítani, melyek kerülnek hulladéklerakóba? A szerződő hulladékkezelőnek milyen elvárásai vannak a hulladékokkal kapcsolatban? Szabályozza összegyűjtési és tárolási folyamatokat hulladéktípusonként. Hangolja össze a hulladékbálázások idejét az elszállításokkal. Végül győződjön meg róla, hogy minden - a hulladékkezelési folyamatban – dolgozó munkatárs megismerte a feladtatát és tisztában van a feladata fontosságával.
Spóroljon pénzt időt és energiát azzal, hogy már a keletkezés helyén szétválogatja a hulladéktípusokat. Gyűjtse külön a kartont, a műanyagot, az üveget és kerülje el, hogy hulladékhegyek csúfítsák el környezetét, amiben már senkinek semmi kedve turkálni.
Kerülje el a felesleges, többszöri utat a hulladék és a bálázó helye között. Helyezze el a tömörítőt minél közelebb a hasznosítható hulladék közelében. Amennyiben olyan sok hasznosítható hulladéka keletkezik naponta, hogy napi többszöri tömörítési ciklussal tudja csak lebálázni, használja gyűjtőhelyként magát a bálázót! Ne építsen felhőkarcolót kartondobozokból, ha le is bálázhatja!
Amikor csak lehet válasszon papír csomagolóanyagokat. A papír a legkönnyebben tömöríthető és egyben az egyik legértékesebb hulladék. Ebből az anyagból tudja a leghatékonyabb, a legtöbb bevételt hozó bálákat előállítani. A papír teljes egészében újrahasznosítható, így ön is viszonthasználhatja munkája során. A papírt hasznosítják újra a legrégebben, nagy rá a kereslet.